NOVINKY

červen 2019

 JAN CASSIANUS

Rozmluvy 11–14

edice Pietas benedictina, sešit 23

2019, 152 stran, šitá vazba v měkké papírové obálce, ISBN 978-80-86882-24-6

400 Kč


— Cassianův spis Rozmluvy (Collationes, Konference) patří k pokladům starověké křesťanské literatury. Autor a jeho přítel Germanus naslouchají jednotlivým mistrům egyptského mnišského života. Český překlad bude vycházet postupně v několika svazcích. V roce 2019 vycházejí rozmluvy 11–14: jejich tématy jsou duchovní DOKONALOST (11), NEPOSKVRNĚNOST (12), Boží MILOST (13) a DUCHOVNÍ POROZUMĚNÍ bibli (14). Probírají se základní motivace v duchovním životě, intimní otázky i teologicky závažná nauka o milosti a intelektuálně přitažlivá symbolická interpretace Písma. Z latiny přeložil a komentář sestavil Ondřej Koupil, úvod napsal Vít Hušek, vstupní ilustrací doplnil Jan Koupil. Grafická spolupráce studio Stará škola.

Překlad, komentář a úvod vznikl v grantovém projektu »Historie a interpretace Bible« na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Kniha vychází k 20. výročí edice Pietas benedictina vysázena písmem Neacademia Small Text (www.rosettatype.com) a s novou značkou edice. Dvoubarevný tisk na papíře Bio Top 3. Díky za spolupráci tiskárně Label v Kutné Hoře.


Česká republika:

knihkupectví Oliva, e-shop KNA
Margarita — víno pro břevnovský klášter


O slavnosti svatého Vojtěcha, zakladatele kláštera, bylo v roce 2012 veřejnosti představeno víno Margarita (tedy »Markéta«, podle jména patronky arciopatského kostela, nebo obecně latinsky také »perla«). Část výtěžku bude sloužit podpoře aktivit břevnovského kláštera. Doporučujeme jako stylový dárek.

V první sérii se nabízejí odrůdy pinot noir (2009) a ryzlink vlašský (2011).


Víno lze ochutnat v Klášterním šenku v areálu břevnovského kláštera. Nabízelo se i v e-shopu Vinařství Spielberg...


typo, photography © knyžnyk apudportam, 2011–2019


home: www.brevnov.cz